Etichete: pot

Cum pot sa trimit la Credit Europe Bank o cerere de inchidere a cardului Avantaj?
card avantaj inchidere

„Vreau sa imi inchid cardul Avantaj de la Europe Credit Bank.Am vorbit cu ei la telefon le-am trimis si email dar nu vor sa imi accepta inchiderea cardului si a contului decat daca trimit documentatia prin posta.

Mentionez ca locuiesc in Sibiu, iar aici nu mai exista sucursala a bancii.Nu am folosit cardul, am platit doar taxa pentru card.Nu mai am nici o datorie.I-am rugat in email sa imi accepte documentatia prin email, pe care am atasat-o, dar am primit raspunsul de mai jos.”

Postat in data: 24 ian., 2024

Daca am fost inselat pe site-ul OLX, pot face la banca refuz de plata?
brd refuz de plata

„Am fost înșelat pe site-ul OLX unde am fost victima unui atac de tip phishing timp in care contul meu de lei de la BRD a fost golit de către o persoană necunoscută, ulterior cardul meu a fost blocat de banca și am primit un mesaj in care au precizat blocarea lui

Am sunat la Nr lor de urgență și am blocat definitiv cardul, apoi am mers la poliție unde am făcut o sesizare ,primind Nr de înregistrare.

A doua zi am aflat despre opțiunea de aviz de refuz la plată,nu de la cei din bancă, aviz pe care l-am făcut la agenția BRD.

Ulterior am revenit la agenția unde mi-au spus că trebuie să vb in centrala băncii pt informații despre avizele depuse,in centrala la Nr de telefon au spus că nu, trebuie sa mă adresez agenției respective.Va solicit sfatul dvs deoarece observ că banca se eschivează și probabil îmi va da un răspuns negativ la avize. Aștept cu interes răspuns, mulțumesc”

Postat in data: 23 ian., 2024

Cum pot sa trimit bani prin Postepay, din Italia?
banco posta app

„Buna ziua. Daca un prieten vrea sa-mi trimita bani prin postpay din Italia online cum trebuie sa procedeze?”

Postat in data: 20 ian., 2024

Pot sa fac un transfer din Libretto Smart pe card?
banco posta app

„Buna seara sunt posesoare a unui Libretto smart întrebarea mea este pot transfera din aplicația care o am a băncii intru n cont al altei persoane ce detine un card postepay”

Postat in data: 18 ian., 2024

Cum pot sa deblochez contul BCR, fara sa merg la banca?
BCR, inchidere cont

„Buna seara.Cum pot sa dezblocez contul blocat fics de 1 an (nu am stiut nimic,nu am fost anuntata) fara sa merg la banca ca ma aflu dupa hotare.In legatura ca a fost blocat contul ,la rindul sau si alocatia a fost suspentata de 1 an de zile.MULTUMESC”

Postat in data: 18 ian., 2024

Cum pot depune online o cerere pentru amanarea ratelor la BRD?
reclamatie brd

„Buna ziua. Îmi doresc să fac o amânare de rate pentru un credit de nevoi personale pentru 2 luni de la BRD și nu știu procedura online pentru a depune o cerere.”

Postat in data: 17 ian., 2024

Se pot refinanta creditele de la IFN-uri?

„Bună ziua,
Am fost azi în sucursala BT pentru a accesa o refinanțare, am 5 IFN și un credit de nevoi personale ( totalul acestora 28000 lei). Nu există intarzaieri la plata ratelor sau în Biroul de credit.

Domnul de acolo, destul de reținut cu privire la aprobarea creditului, credeți ca există vreo șansă ca refinanțarea sa fie aprobată?

Mulțumesc!”

Postat in data: 16 ian., 2024

Cum pot fi scos din Biroul de Credit de catre BRD?
BRD - reclamatie-cont-inactiv

As dori sa intreb si eu daca pot fi scos din Biroul de Credite de la BRD in care am fost introdus pentru neplata unor rate la un card de credit .

Mentionez ca la o perioada dupa ce am facut cardul ( aproximativ o jumatate de an) am pierdut numarul de telefon inregistrat la banca ( cartela fiind magnetizata) .

Mentionez la fel ca la solicitarea cardului am spus agentei ca eu nu sunt din acelasi oras , atunci fiind la facultate si sa imi treaca adresa de pe viza de flotant dar ea a zis ca se trece doar adresa din buletin .

Ca urmare eu neputand fiind anuntat pe telefon , sau la locul de munca, eu avand salariul la BRD , (pe email nu am fost informat ) doar prin plic de la BRD an ajuns sa fiu raportat la biroul de credite .

Credeti ca as putea solicita stergerea din Biroul de Credite deoarece nu am fost informat?

Multumesc.”

Postat in data: 05 ian., 2024

Cum pot sa-mi actualizez numarul de telefon la BCR?
bcr reclamatie

„Bună ziua as dori actualizare număr de telefon la BCR”.

Postat in data: 04 ian., 2024

Ce pot sa fac daca IFN-urile nu vor sa-mi restructureze creditele?

„Buna seara si La multi ani!
Va contactez in urma lecturarii unui articol si al raspunsului oferit de dumneavoastra unei persoane, situatie in care ma regasesc si eu. Desi am incercat insistent de 2-3 luni incoace sa obtin niste restructurari la credite IFN, nu reusesc sa obtin niciun raspuns pozitiv de la Hora Credit. Icredit si Ferratum.

Icredit ma bombardeaza incontinuu cu telefoane si mesaje pe whatsapp, prilej cu care am solicitat temporar o solutie, dar se prefac ca nu vad si cer plata (achit partial dar efectiv ma terorizeaza).

Hora Credit a ignorat absolut toate mailurile iar la telefon spun ca vor verifica si vor reveni cu un raspuns, iar raspusul este de fapt amenintarea permanenta cu Biroul de Credit, unde se pare ca m-au si raportat deja, fara ca macar sa fi depasit 30 zile de intarziere. Ferratum nici nu au sediul social in Romania si de 3 luni le scriu consecvent, dar raspunsul lor este ca nu se poate.

Va rog sa imi transmiteti cum ati putea sa ma ajutati si ce costuri ar fi, deoarece fiind cu aceste datorii, problema banilor este una delicata. Cu alte ifn-uri am rezolvat repede si convenabil dar cu acestia nu reusesc, nu vor.

Va multumesc anticipat pentru orice sfat sau ajutor !
Toate cele bune!”

Postat in data: 03 ian., 2024

Ce pot face daca nu mi-au intrat banii transferati de la Revolut la Raiffeisen?

„Mi-am transferat de pe Revolut o suma de bani pe cardul Raiffeisen pe data de 16.12. 2023 și nu mi-au intrat banii nici pana în ziua de azi..ce pot face ?”

Postat in data: 02 ian., 2024

Cum pot sa aman ratele la Unicredit?
Unicredit reclamatie

„Am un credit ipotecar la Unicredit Bank și vreau sa aman 3 luni ratele bancare. Care e procedura și ce demersuri sunt cele mai bune ptr a rezolva?”

Postat in data: 29 dec., 2023

Cum pot inchide creditul Cetelem?

„Doresc să închid creditul cetelem. Cum pot inchide creditul cetelem?”

Postat in data: 10 dec., 2023

Cum pot retrage bani din Coinbase? Trebuie sa platesc cuiva?
coinbase retragere criptomonede

„Bună ziua, ma lovesc de clasica întrebare cum pot retrage bani dinvcoin Base, mai exact am 7,303$de retras și ma sunat o Dn pe numevAsmara care îmi spune sa pun contul meu Ing, 15%vdin suma de 7,303 saptemii de dolari, adică 1000$sa îmi pot transfera banii contul meu. Mi sa părut ciudat, cum pot obține bani mei fără alte comisioane. Nu am făcut nici o plingere la nici o instituție. Va multumesc”

Postat in data: 06 dec., 2023

Cum pot recupera banii investiti pe platforma bitcoin Paybis?
paybis retragere bitcoin

„Cum imi pot recupera banii investiti pe platforma bitcoin cu Paybis zicandu-mi ca banii sunt sub forma de bitcoin si nu se pot transfera in contul meu banca si sunt blocati intr-un fel de portofel extern pe Wallet dar nici de acolo nu-i pot avea ca sunt numai probleme care sunt costuri cerute pe incerteze. Va rog sa ma informati ce trebuie facut.”

Postat in data: 02 dec., 2023

Pot plati din Romania creditul de pe cardul din Germania?

„Plecând din Germania înapoi în România având credit in Germania îl pot plati din Romania dar păstrând cardul din Germania? de pe el mi se trag banii din contul pe care îl am”

Postat in data: 26 nov., 2023

Pot sterge datele din Biroul de Credit daca am inchis contractul cu banca?

„Buna seara . În legătură cu ștergerea din baza de date a biroului de credit am 0 datorii la ora actuala dar am un istoric negativ și un fico score 566 . Pot aplica pentru un credit noua casa sau ipotecar ? Pot șterge istoricul menționând că datele mele cu caracter personal sunt folosite in continuare deși contractul e stins cu banca ?”

Postat in data: 19 nov., 2023

Pot plati anticipat un credit, daca am poprire?

„Sotul meu are un credit imobiliar la care au garantat si parintii lui deoarece sunt coproprietari pe imobil si eu deoarece suntem casatoriti si deasemenea coproprietar.Avem situatia de poprire pe cont dintr-un caz extern,si ca rezolvare banca nea zis sa platim rata dupa ziua scadentei in CONTUL INTERN al bancii fara probleme,zis si facut.

Acum, noi ca Giranti,Codebitori dorim sa platim pe langa rata lunara si din principal,rambursare partiala pentru a scapa cat mai repede de acest credit dar banca a zis ca din cauza ca este poprire pe cont nu putem face rambursare…Din cate cred noi ca giranti,codebitori ar trebui sa putem plati anticipat,rambursare intr-un fel sau altul,asa cum se poate plati si rata in contul intern al bancii dar dupa data scadenta a ratei
Va multumesc!”

Postat in data: 18 nov., 2023