Cat timp dureaza aprobarea unei refinantari la Banca Transilvania?

durata credit banca transilvania

Buna ziua aș dori sa stiu cit dureaza să îmi dea o refinantare Banca Transilvania. au cerut revisalu și cei 3 fluturași de salaru, am facut saptamana ce a trecut actele, adica le-am semnat și după aceea ne-a cerut revisalu și cei 3 fluturași. cit mai durează pînă îmi dă refinantarea? mulțumesc

Aprobarea unui dosar de credit in vederea refinantarii la Banca Transilvania poate dura de la cateva zile pana la 2 saptamani, in functie de tipul de imprumut solicitat, de valoarea acestuia, de situatia financiara a dumneavoastsra si de documentatia necesara pentru aprobarea imprumutului.

De asemenea, este necesara consultarea bazelor de date din Biroul de Credit si ANAF (Revisal), iar banca poate solicita si alte documente suplimentare, in functie de fiecare caz in parte.

In medie, aprobarea creditului nu ar trebui sa depaseasca o saptamana.

Va rog sa reveniti la mine, pentru a-mi spune daca Banca Transilvania v-a aprobat sau nu refinantarea creditului.

4 raspunsuri la “Cat timp dureaza aprobarea unei refinantari la Banca Transilvania?

1. Dima madalina

Bună ziua am făcut săptămâna trecută o refinantare pa banca transilvania și nici acum nu m-au sunat

2. INA

Cat dureaza refinantarea unui credit de la Banca Transilvania cu un alt credit ( alt tip de dobanda) la aceeasi banca.
    Am facut demersurile necesare, mi s a spus ca se aproba si ca voi fi contactata de evaluator in urmatoarea saptamana.
    A trecut o luna de atunci si nu s a mai intamplat nimic.
    Mi s-a spus ca sunt necesare mai multe semnaturi si acesta ar fi momentul amanarii.
    Ma intreb totusi de ce dureaza atat, si de ce nu imi ofera informatii concrete.
    Probabil ca lucrurile merg mult mai repede daca se refinanteaza un credit de la alta banca!
    Sper sa nu fiu nevoita sa reiau toata procedura cu alta banca ( M -am prezentat la banca initial in 30 mai).
    Spuneau ca nu merg programele.
    Cererea de refinantare, consultarea Anaf si restul documentelor necesare l-am semnat doar in 21 iunie.)

5 − = 4