baza de date Biroul de Credit

Firma de stergere din Biroul de Credit nu a reusit sa ma stearga! Ce pot sa fac?

Ati avut clienti cu istoric negativ raportat de IFN-ul TBI Credit? Eu am mai fost la o alta firma de stergere si nu au reusit sa ma stearga, ca nu vor cei de la tbi (chiar daca creditul este achitat integral)

Cine sterge datele din Biroul de Credit?

Buna ziua . Am facut solicitare catre banca. Raspunsul dansilor l-am primit cum ca : a decis stergerea informatiilor negative. Dar eu inca sunt in Biroul de Credite. Am sunat la Biroul de Credite si mi-au spus ca nu ei sterg , ci banca. Am sunat din nou la banca si-mi spun ca ei m-au sters dar vor face o noua solicitare catre Birou. Cine de fapt trebuie sa stearga Biroul prin solicitarea bancii , eu prin intermediul site-lui , desi am facut si asta dar astept de ceva vreme.., Si nimic.

Ce motiv ar trebui invocat pentru a fi stearsa din Biroul de Credit?

Am facut o adresa catre CEC pentru stergerea datelor din biroul de credit, insa am primit raspuns negativ.

Ce motiv ar trebui invocat mai exact pentru a putea fi sters? Multumesc.

Cum pot fi sters din baza de date a Biroului de Credit pentru un card Cetelem?

Cetelem m-a raportat in baza de date cu rau platnici din Biroul de Credit, fara sa ma anunte, apoi a vandut datoria unei firme de recuperari.

Eu am intarziat cu plata ratei in jur de 15 zile pentru ca am avut un accident si am fost internat in spital. Cand am vrut apoi sa patesc restanta, nu am avut unde, pentru ca Cetelem a vandut creditul la recuperatori.

Pana la urma am platit datoria dar am ramas in baza de date. Cum pot fi sters de acolo?

Cum pot sa sterg din Biroul de Credit o datorie cesionata de BCR la Kruk, fara sa fiu anuntat?

Cum pot sa sterg din Biroul de credit un cont cumparat de alt creditor?
Am fost inscris de BCR pt un card din 2005, am facut catre ei nenumarate cereri la care imi raspund ca nu se poate. Au sters istoricul si au pastrat mentiunea cont cumparat de alt creditor. Nu m-au instiintat cand au cesionat creanta catre Kruk.

Cum aflu daca mai sunt la Biroul de Credit?

Buna ziua, acum cred ca 4 ani am facut un imprumut la Provident nu am mai achiat vreau sa stiu daca inca mai sunt la Biroul de credit.

Daca am luat un imprumut de la Provident acum 7 – 8 ani, s-a prescris?

Daca am luat un imprumut de la Provident acum 7, 8 ani, s-a prescris? M? mai vede c? am f?cut imprumut la ei, suma mica 1000 lei?