Pot sa scot bani din Romania de pe un card Postbank? Nu am procent?

postbank comision retragere bani atm

Salut, asa o intrebare!! Ma aflu la Germania si am card de la Post Banc, voi putea scoate bani de la Romania?? Nu o sami ia procent??

Puteti scoate bani, in lei, de pe cardul Postbank, la orice bancomat din Romania.

Cursul valutar euro/leu se va face automat, la cotatiile Visa si ale bancilor de la care retrageti banii.

Comisionul la retragerea de bani de pe un card de debit Girocard Postbank la un bancomat din strainatate, de pe teritoriul Uniunii Europene, inclusiv din Romania, este 1,85% din suma retrasa, conform informatiilor publicate de banca germana (vezi foto).

Ceea ce inseamna ca pentru o suma de 1.000 de euro retrasa de la un bancomat, comisionul este 18,5 euro.

Sfatul meu este sa va faceti si aplicatia de mobile banking sau internet banking la Postbank, pentru a putea vedea cati bani aveti pe card, precum si pentru a face transferul banilor pe alt card.

Multi utilizatori de carduri Postbank se plang ca nu pot verifica la bancomate cati bani au pe card si nu pot lua legatura cu banca atunci cand apar, deseori, probleme cu cardul. Vedeti aici de ce nu va recomand sa va faceti card Postbank.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu utilizarea cardului Postbank.

6 + = 13