Etichete: crypto

Cum pot recupera banii din investitia in crypto cu aplicatia Paybis?
inselatorie paybis bitcoin crypto wallet

„Bună seara
De ceva timp mă lupt cu „morile de vânt” , sa pot primi banii din investiția cu crypto.

Dintr-o reclama pe Facebook, am inceput . La început mi sa spus că debla o suma minima , pot avea un câștig destul de mare. In prezent am terminat cu așa zisa investiție , in aplicatia Paybis, dar pentru a putea să îmi iau banii „câștigați” , trebuie să îmi trimită un card ATM bitcoin . I

deea este că pentru acest card mi s-au cerut niste sume foarte fabuloase. Singura dovada de plata o pot scoate de la banca cu tranzacțiile. Nu știu dacă într-adevăr este pe bune sau am fost păcălită.

După cum mi se spune … Ei trebuie să îmi trimită un card bitcoin pentru a-mi scoate banii… Bineînțeles am platit foarte multi bani, pentru activare , pt transport , pt multe… Acum de vrei 2 zile îmi spune că a scos banii și mii trimite, că sa mai plătesc o taxa și primesc banii… Eu nu am primit nimic până acum , nu am văzut nici un ban . As putea recupera acești bani ?”

Postat in data: 12 mart., 2024

Pot sa recuperez banii din Coinbase la un bancomat Bitcoin?
Matrollo inselatorie

„Buna ziua. Cazul meu seamana puțin cu cel al d-lui cu Gap Invest și Coinbase. Eu doar am trimis banii pt investiții dar a doua zi am căutat despre firma și am descoperit că sunt firme scam . Nu am
vrut sa facă nici o tranzactie și am vrut sa mă retrag. M-au ametit in fel și chip să fac alt cont la alta banca sa primesc banii, că pe revolut de unde ii trimisesem se percep taxe , tot felul de chestii
care au început să nu se lege .

Apoi voiau date legate de cardul bancar de unde am trimis banii in revolut că sa sincronizeze nu știu
ce cod de client cu ce au ei …nu am mai răspuns . Acum primesc un apel de la cineva care spune că este de la DNSC și că i-ar fi prins pe cei de la Gap și că banii sunt băgați în Coinbase iar eu că
sa pot sa ii recuperez trebuie sa caut un bancomat Bitcoin în alt oraș căci la noi aici nu avem, și sa merg acolo sa ii scot .

Cum pot verifica și care ar fi procedura in cazul acesta ? Mi s-a părut dubioasa puțin și acesta poveste. De ce ar trebui sa mă mai feresc…menționez că a mai spus că voi avea nevoie de buletin acolo
deși nu prea înțeleg de ce. Dacă mă puteți ajuta sa înțeleg mai bine toată această nebunie va rog…” Mulțumesc!

Postat in data: 09 mart., 2024

Mai pot recupera din Coinbase Wallet banii investiti in actiuni Hidroelectrica si Romgaz?
coinbase wallet frauda

„In 24.10.2023,m-a apucat prostia,sa incerc si eu sa iau actiuni de 1250 lei.
Cand am intrat pe reclamele alea,nu a durat mult si am fost sunata de la Mures cu nr. 0365228385 de un barbat,care m-a intrebat ce doresc,i-am spus ca vreau sa iau si eu actiuni la Hidroelectrica de suma minima.
Mi-a spus ca ma va pune in legatura cu alta persoana care ma va indruma.

Apooi m-a sunat alta persoana de pe nr.0040365228366 care aparea a fi o persoana cumsecade si printre altele m-a intrebat daca am auzit de ROMGAZ spunand ca valoarea va creste de colosal si ca e pacat sa nu pun mai multi ca a doua zi voi avea banii inapoi dublu.apoi aceasta persoana a intrat pe whatsapp sa-mi trimita contractul si sigla si altele.S-a recomandat Dinu Codrut,dar ca pe whatsapp este Rick .
A doua zi,ca si cum m-ar fi hipnotizar,ca nu-mi explic cum am putut sa-i cad in plasa,mi-a scapat sa-i spun ca am un depozit ce 10000 la care nu pot umbla.

m-a convins sa descarc app Any Desk ,si apoi m-a convins sa desfiintez depozitul,tot spunand ca a doua zi pot sa retrag banii. Eram atat de ametita,incat nu am remarcat ca eram pe aplicatie cand am intrat in NEO BT sa desfiintez depozitul.El a vazut imediat ca mai este un depozit si desi i-am spus ca nu este al meu si nu pot umbla la el,a intrat,a schimbat parolele la Neo di BT,de nu am mai putut nici eu sa intru si a desfiintat si al 2-lea depozit.

Nu am mai avut ce face,decat sa sper ca intradevar voi recupera banii.
M-a amanat cateva zile ,apoi mi-a zis sa descarc app Coinbase wallet si sa vad,ca acolo apare suma de 4500 $ din banii mei depusi si 6100 si ceva surplus,care chipurile a incercat sa-i retraga si nu a putut.
Dar eu am vazut ca retragereaavea doua optiuni,retragere si crypto.

Ulterior am primit de la Coinbase un email ca pt.a putea retrage summa de 10677 $,trebuie sa alimentez contul cu 1964$,reprezentand dovada ca am contul functional.
Am raspuns ca eu nu mai am nici un ban,aia au fost tot ce aveam.

A intrat iar pe fir Dinu Codrut ,amenintandu-ma ca ma da la ANAF ca nu-i platesc comisionul,etc.
Pe alta parte si de la Coinbase mi-a trimis iar un e mail ca ma da in judecata internationala,daca nu platesc.

In 04.12.2023,m-am dus la Politie in Brasov si am depus reclamatie,doar ca am primit un nr.de inregistrare 54 55 22/ 04,12. spunand ca sunt f.multe sesizari,o sa dureze si nu-mi asigura ca se vor recupera banii.
Problema mare este si ca sotul meu nu stie,nu puteam sa-i spun pt.faptul ca are alta fire si ca e bolnav ( dementa usoara sub tratament).
Eu nici nu puteam vorbi de acasa sa nu ma auda.
Cu banca,imi blocase contul ,ca au vazut operatiuni suspecte.

Pana la urma am schimbat cardul de banca,am schimbat si cartea de identitate si telefonul pe care am reinstalat aplicatia BT.,de frica sa nu mai aiba ei posibilitatea de a urmari telefonul.Dinu avea foto cardului si buletinului.
S-a mai intamplat ca sa ma sune persoane binevoitoare ca sa ma ajute sa recuperez banii si-mi aparea pe telefon – ! Suspiciune de spam.
oricu m eu le-am spus ca nu mai am aplicatia BT pe telefonul de pe care vorbesc si le-am spus si ca a trebuit sa fac SESIZAREA LA POLITIE.
Am istoricul conv.pe whatsapp cu Dinu Codrut si e mailul de la Coinbase.

Si ca prostia sa fie pe de-antregul in 02.02.2024,le-am virat 5500 lei,sperand ca o sa-mi trimita banii

Acum recent in 28 si 29 febr.m-a sunat cineva,spunand ca ma poate ajuta,dar trebuie sa platesc 2500 lei pt.deblocarea sumei si trebuie sa-i comunic codul care este la Coinbase,ceea ce nu am mai facut. Stiu ca acel cod este secret si daca intradevar sunt acei bani,ei pot dispune de toti.Si cu aceasta persoana a acceptat sa intre pe Whatsapp si de acolo am vazut ca se numeste Radu Nergrescu. si ma sunase de pe un nr.Regatul Unit +447440464952

Am nevoie de mai mult ajutor pt. recuperare bani din Coinbase walet,dar din aplicatie acum nici nu mai
vad daca mai sunt banii,sau s-au evaporat.”

Postat in data: 02 mart., 2024

Am luat teapa cu o suma mare de bani de Blochchain.com și de modertrader.UK
blockchain teapa

„Am luat teapa cu o suma mare de bani.
Buna ziua am fost mințiți de o companie Blochchain.com și de modertrader.UK de o suna de 20000 mii euro,suntem in Germania și mergem luni pa poliție aici,nu mai cred ca deja vom întoarce banii”

Postat in data: 07 sept., 2023

Cum pot afla daca mi-am luat teapa pe moonpay cu un broker de crypto?
moonpay teapa

„Cum pot lăsa capturi de ecran sa întreb dacă mi am luat sau nu teapa pe moonpay cu un broker de crypto?”

Postat in data: 24 aug., 2023

Am investit cu COINEX INNOVATION si ca sa recuperez banii trebuie sa platesc o taxa. Oare se mai poate face ceva ???
coinex crypto

„buna ziua ,

Am investit si eu cu COINEX INNOVATION si ca sa recuperez investitita trebuie sa platesc o taxa si tot asa
Oare se mai poate face ceva ??? spuneti-mi va rog cate cazuri de recuperare de investitii ati gasit sau rezolvat”

Postat in data: 28 mart., 2023

Mi-au blocat banii investiti in bitcoin prin platforma Merrics Invest. Ce pot sa fac?
merricks invest bitcoin

Buna ziua,va rog sa ma ajutati daca puteti in aceasta problema,iar daca nu se poate sa ma informati la cine sa apelez?

Anul trecut prin septembrie am inceput tranzactia cu bitcoin pe o platforma Merrics Invest,cu 250 euro,acesta era punctul de pornire!

M-au intrebat daca stiu sa tranzactionez,daca nu sa-mi dea un instructor specializat in acest domeniu.

Am apelat la un instructor care zicea ca o sa ma invete sa tranzactionez,dar facea el in locul meu,mie aratandu-mi de la o zi la alta cum creste dobanda,punandu-mi la dispozitie o platforma si ma logam direct dintr-o aplicatie,pe care tot ei mi-au pus-o la dispozitie.

Totul a mers frumos,dobanda crestea de la o zi la alta,foarte repede si substantial,numai ca ,dupa cateva saptamani mi-a solicitat sa vin cu o suma mai mare,sa investim in contracte foarte profitabile.Eu le-am spus ca nu am de unde sa fac rost de acesti bani de 5000 euro, dupa care nu mi-a mai raspuns la telefon,eu incercand cu
multe mesaje dar degeaba!

La un moment dat ma suna o fata din partea firmei si spune ca acel baiat-instructor nu se mai ocupa cu partea aceasta si ca o sa ma preia ea !
La fel s-a intamplat si cu aceasta fata,care se dadea drept director financiar si dupa un anumit timp mi-a cerut sa tranzactionez cu o suma mai mare,eu spunandu-i la fel ca nu am de unde si atunci ea a zis ca o sa investeasca acea suma disponibila in depozit intr-un contract mai mic,el fiind de 2000 euro.
dupa un timp de doua saptamani vad ca nu apare nimic pe platforma si o rog sa-mi spuna ce se intampla?
Tocmai am vrut sa va sun,zice ea,ca ati avut noroc ca vi s-a dublat suma,aparand pe platforma mea o suma de 5891 euro,suma ce m-a speriat,eu cotizand doar cu 250 euro.
Atunci i-am propus ca vreau sa scot o mie de euro,ca am nevoie pentru operatie,la care ea a spus ca ma ajuta,dar ca trebuie sa mai pun eu 1000 de euro,ca asa functioneaza sistemul si pe urma mi-i returneaza pe toti in cont.

Mi s-a parut cam dubioasa aceasta situatie,dar fiind foarte convingatoare ca numai asa pot sa scot acei bani,am facut prostia de am depus inainte de sarbatori 1000 de euro.Sistemul i-a luat foarte repede,dupa care mi-a zis ca in decurs de 10 minute trebuie sa-mi intre in cont toata suma,adica vreo 2000 euro,transformati in lei.
A trecut o zi,au trecut doua mie nu mi-au intrat nici un ban,dupa care am sunat-o sa intreb de ce nu mi-au intrat banii?Ea mi-a zis ca s-au blocat intr-o celula la BINANCE si nu au intrat unde trebuie si ca ar trebui sa mai repetam operatia,ca numai asa poate sa deblocheze banii din acea celula.

Atunci am regretat amarnic pentru ca mi-am dat seama ca am fost inselata si bineinteles ca au sters platforma sa nu mai fie nici o dovada de excrocherie!
V-am detaliat toate acestea pentru a ma indruma ce as putea sa mai fac,daca este vreo posibilitate de a-mi recupera banii?
Va multumesc ca mi-ati ascultat plangerea mea!
Astept raspunsul d-voastra!
Multumesc!!!

Postat in data: 24 ian., 2023

Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia, UK! Cum pot sa-mi recuperez banii?
fivoro bitcoin teapa

„Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia(UK). In momentul cand am cerut sa nu se mai faca traduri pentru ca doresc sa scot banii de pe platforma, acestia refuza sa imi faca transferul. Contul in care am transferat banii incepe cu PL presupun ca este Polonia. Ce as putea face sa imi recuperez banii? Contul mai exista si banii pe platforma dar refuza sa imi transfere banii.”

Postat in data: 13 dec., 2022

Cum verific o platforma de investitii in criptomonede daca este de incredere?
Firme neautorizate de ASF

„Cum pot sa verific daca este sigur un site pentru investitii in bitcoin si alte criptomonede, sa nu-mi pierd banii?”

Postat in data: 13 dec., 2022

Am tranzactionat bitcoin pe platforma invest-revolut cu un asa-zis broker, pana cand mi-a zis ca banii sunt blocati in blockchain. Cum pot sa recuperez banii?
invest-revolut teapa bitcoin

Buna ziua! Am si eu o problema: am tranzactionat pe o platforma invest-revolut cu un asa zis broker, transferurile le faceam prin binance pana la un moment dat cand mi-a spus ca suma este blocata pe blochain.

M-a contactat alta persoana care a spus ca este de la blochain si pt. a-mi debloca suma tb sa mai depun, sa mai depun…

Am trimis mesaj celor de la Binance si au zis ca pare a fi o înselaciune.                Va rog, sa ma ajutati cu pasii care ar tb sa îi urmez pt a-mi recupera suma depusa.
Multumesc!

Postat in data: 02 dec., 2022

Am investit in bitcoin cu compania Merricks Invest si nu mai pot recupera banii, spun ca sunt blocati in blockchain. Ce pot sa fac?

Buna seara, am o problema am investit o suma de bani cu compania Mericks invest si acuma numi mai pot recuperam banii, tot spun ca sunt blocati in blockchain Oare ar fi o posibilitate sai recoper
Va Multumesc

Postat in data: 26 nov., 2022

Libra Bank mi-a blocat retragerea banilor de pe platforma crypto Binance. Ce pot sa fac?

Buna ziua d-ule Vasile Coman,

Am regasit pe pagine de net datele dvs de contact , si am inteles ca in oarecare masura reusiti sa remediati anumite situatii mai delicate cu anumite banci , sper pe aceasta cale sa ma puteti ajuta si pe mine,
Situatia mea e una cu care probabil v-ati confruntat dar pe care eu nu stiu cum sa o solutionez …

Am deschis un cont LibraBank pentru ca dupa discutia cu angajatii bancii am inteles ca Banca este una friendly cu tot ceea ce priveste tranzactiile de tip ETF, actiuni , crypto doar cu anumite limite de depuneri / retrageri de 50.000 ron / luna ,

Prin intermediul contului bancar in Decembrie 2021 am facut anumite depuneri de bani catre platforma BINANCE pe care cu siguranta o cunoasteti si nu au fost probleme de nici un fel , acum cand am incercat sa retrag o suma modica de bani din aceeasi platforma , mai exact de 569.01 USD , Banca imi vine cu o solicitare a unor informatii suplimentare privind aceasta tranzactie. (va atasez si email-ul primit de la d-lor).

Am raspuns imediat anexand ceea ce am reusit sa scot de pe platforma si anume un Extras a tuturor tranzactiilor mele efectuate , sincer nu stiu ce alte acte si informatii suplimentare as putea oferi …

Imi mai si pun presiune cu termenul de 3 zile in care trebuie sa trimit acest acte , in caz contrar suma se va intoarce catre destinatar, adica Binance , suma care daca o fac nu imi va ajunge niciodata inapoi in contul Binance ,a cestia avand o politica foarte clara in vederea depunerii sumelor de bani dintr-un cont bancar trebuiind urmati anumiti pasi cu exactitate , o retrimitere a sumei inapoi catre Binance ar duce la pierderea acestor fonduri.

La tentativele mele sa iau legatura direct cu banca , m-am trezit la serviciul de CALL CENTER cu angajati care nu au stiu ce sa imi raspunda, decat ca voi primi raspuns pe mail de la aceeasi angajati care mi-au solita taceste informatii …

Va rog si sper sa reusiti sa ma ajutati cu un sfat in acest sens,
poate Dvs stiti ce acte mi se cer, de unde le pot extrage … si cei de la Binance avand milioane de utilizatori nu cred ca imi pot elibera anumite acte doveditoare cu eventuale semnaturi si stampile de la ei …

Postat in data: 19 nov., 2022

Am fost pacalita sa investesc in bitcoin. Mai pot recupera banii?

Bună ziua, va scriu pentru ca am fost înșelată prin aplicarea Moonpay. ..Am fost abordata pe Facebook pentru a ma înscrie în aplicația telegram în investiții în crypto cu bitcoin…având foarte multe datorii și un soț bolnav care nu poate muncii…miam dorit sa fac rost de bani pentru a plăti datoriile dar nu am făcut decât sa sa ma bag în mai multe datorii,am investit sume in jur de 15 000 de lei la care mi sa propus ca voi câștigă 50000 de $ dar după ce am achitat tot în momentul în care trebuia sa primesc banii au șters contul de pe telegram și am rămas în paguba uriașă…..

As putea sa mai recuperez banii pierduți?? menționez ca am toate dovezile de plată din aplicația bitcoin și în extrasul de cont ca am achitat aceste sume …
Va rog sa ma îndrumați ce trebuie sa fac sa îmi recuperez banii
Va mulțumesc!

Postat in data: 04 nov., 2022

Care sunt site-urile de investitii financiare la bursa, crypto, bitcoin, cu care pot sa iau teapa?

Daca vreau sa investesc la bursa sau in bitcoin, cum stiu care sunt site-urile cu care pot lua teapa?

Postat in data: 30 oct., 2022

Am luat teapa cu crypto trading pe site-ul kudx.com. Cum pot sa-mi recuperez banii blocati?
kudx teapa crypto

Buna , am fost victima unui crypto scam de către site-ul kudx.com

Încercând să fac „albiraj crypto trading ” am luat țeapă , am depus în prima săptămână după crearea contului 1$ sa vad dacă funcționează , totul a mers ok și părea in regula și am decis să măresc suma la 977 de euro ,

după depunerea acestei sume fondurile mi-au fost blocate pe seama „violării condițiilor” am incercat sa iau legătura cu ei deoarece nu îmi dădeam seama care e problema se pare că ei și-au modificat între timp condițiile și că sa faci aceasta chestie trebuie sa mai depui 2500$ că sa reușești să îți deblochezi suma inițială și să poți face trading la ei pe site , când le -am zis că doresc doar să îmi retrag fondurile și să terminăm povestea , au început să îmi zică că nu e posibil.

Ok le-am zis că o să depun o plângere împotriva lor deoarece după aceste faze am găsit foarte multe persoane înșelate de ei în același fel

Acum m-au blocat pe toate canalele de comunicare și când doresc sa le scriu pe email nici măcar nu este existența adresa de email afișată pe site

Întrebare mai există șanse să îmi recuper suma de bani depusă la ei pe site ??

Postat in data: 11 sept., 2022