Tag Archives: face

hora credit reclamatie
Hora Credit ne contacteaza abuziv! Unde putem face reclamatie?

„Bună ziua,
Am găsit emailul dvs pe un forum. Avem n solicitări scrise către hora credit pentru dezabonare. Creditul a fost achitat. Eu desfășoară campanii de phising pentru racolare clienți. Ne contactează abuziv. Cum considerați ca putem continua? Mulțumesc! Ma gandeam ANPC, politie? Alte idei?”

vodafone prelungire abonament reclamatie
Vodafone mi-a prelungit abuziv pe incă 2 ani abonamentul la 3 numere de telefon! Cum pot face reclamatie

„Buna ziua .
Am in abonament 7 numere de telefon din care doar 2 sânt folosite .mi s a prelungit în mod abuziv pt încă 2 ani abonamentul la 3 Nr de telefon pe care nu le mai dețin și nu am fost informată de acest fapt iar acum factura pt aprilie 2022 a venit mărită cu 100 Ron .deși am contact un reprezentant Vodafone și am cerut în mod expres să îmi fie anulate prelungirile pt încă 2 ani la cele 3 Nr de telefon nu s a luat în considerare doleanța mea .intenționez să merg personal la sediul Vodafone din București și să am o discuție cu dânșii .
Întrebare dacă nu îmi modifica a abonamentele pot face reclamație la OPC
? Menționez că sânt persoana fizica .
Mulțumesc anticipat pentru răspuns”

ing credit robor ircc
Pot face schimbarea ROBOR cu IRCC la un credit ING?

Va rog, daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns.
Am un credit prima casa iar banca ING refuza trecerea de la Robor la IRCC.
Imi tot comunica faptul ca singura solutie este refinantarea, iar acest lucru nu il doresc deoarece dureaza mult si cu acest lucru si cheltuieli suplimentare pentru un nou credit ipotecar.
Tot ce am solicitat in baza legii din 2019, trecerea de la Robor la IRCC cu un act aditional.
Multumesc si o seara placuta!

Pot face un credit ipotecar doar pe numele sotului?

Bună ziua! Vrem sa facem un credit ipotecar doar pe numele soțului pt ca eu iau indemnizatie pt creștere copil dar nu mai sunt angajata cu carte de munca. L-aș „încurca” cumva pt ca nu lucrez și se ia în considerare ca și cum m-ar întreține el? Mulțumesc!

Cum pot face tranzactia de pe card Livret A pe card de debit George BCR?

Spune ti mi va rog cum pot face tranzactia de pe card livret a pe card mastercard,sau pe un card debit george? multumesc

OTP Bank refinantare credit
Am la banca OTP amanarea ratelor si nu pot face refinantarea creditelor. Ce pot sa fac?

Sunt complect dezamăgită. Am la banca OTP amanare de plata și nu pot sa fac refinantarea creditelor. Sunt f supărată ca Biroul de Credite anunță că nu afectează amânarea ratelor la eventuala refinantare.

Banciile nu sunt deacord cu acordare de credite. Nu știu la care banca sa mai apelez. Mai egzista oare o șansă să mi fie mai ușor cu plata ratei la o singura banca, și bani în plus? Va rog pe dvs stimate D le Coman dacă se poate sa ma îndrumați cum credeți ca e mai bine. O seara frumoasa. Cu respect.

Pot face inchisoare daca nu platesc creditul la banca?

Buna ziua, in 2019 luna martie am facut un credit de 13000 €, nu am platit nimic pana in prezent. Pot face inchisoare pentru suma datorata ?

Daca am poprie pe salariu, pot face o descoperire de card?

Dacă am proprie pe salariu pot face o descoperi de card?

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card?

Pot face un împrumut dacă nu am salariul pe card? Eu sunt angajat de 6 luni dar banii îmi sunt dați în mână nu pe card. As vrea să știu dacă pot face un împrumut și în ce suma mă incadrez dacă da.

Cine si cum poate face amanarea ratelor la credite, conform normelor de aplicare a OUG 37/2020 [citeste tot]