Etichete: criptomonede

Cum pot sa retrag banii investiti in contul NeoCapital?
teapa neocapital broker inselatorie scam

„Bună ziua ,problema mea ar fi că ,la încercarea de retragere a unei sume de pe NeoCapital ,am fost contactat de un domn ,care îmi cere sa depun 25% din suma respectiva că fiind garanție pentru nu știu ce.

Nu cred că există așa ceva ,nu mi ae pare normal și ce as putea face.Banii din contul de NeoCapital ,au plecat Intr un alt cont …al cui nu știu.”

Postat in data: 03 aug., 2023

Cum pot sa-mi recuperez banii dintr-o inselatorie cu criptomonede?

„Bună,
Va rog să mă ajutați cu un sfat, am fost abordat de o persoana pentru a investit în criptomoneda, până la urmă m-a convins si am învestit cică o suma minimă de 1200lei, la care a zis că o să fiu contactată de un consultant financiar să îmi spună cum se fac
tranzacții.

Da, am fost contactată de altă persoană care m-a întrebat cum vreau să retrag bani din contul de investiți, ca cu ce bancă lucrez, i-am zis, mi-a trimis un link cu o aplicație Neo Capital, a trebuit să o descarc pe telefon, apoi să descarc biance, pe urma a
zis că trebuie să facă secregare între contul de investiții și contul meu.

Ma pus să fac card virtual să transfer bani de pe cel fizic pe cel virtual și de acolo cică că face segregare.

Am întrebat dar banii nu se transfera așa nu că revin înapoi în cont.
Bineînțeles că bani sau transferta, și am făcut contestație la bancă că refuz tranzacția.

Am primit răspuns nefavorabile ce aș putea să fac acuma sa îmi recuperez bani , sunt disperată.

Ieri i-am trimis mesaj unde sunt bani cei 14000lei care sau transferat cică că sunt în contul de investiții al meu că a fost o eroare de la bancă mea și ia transferta când sa făcut segregare.

I-am zis că vreau bani înapoi a zis ca trebuie să într-un în contul de investiți și să îi retrag dar trebuie să descarc ceva aplicație iar cică că numai așa pot.
Că îmi pune bani acolo și eu de acolo să îi iau.
Nu știu ce să fac.

Mulțumesc anticipat!”

Postat in data: 10 iun., 2023

Am investit cu COINEX INNOVATION si ca sa recuperez banii trebuie sa platesc o taxa. Oare se mai poate face ceva ???
coinex crypto

„buna ziua ,

Am investit si eu cu COINEX INNOVATION si ca sa recuperez investitita trebuie sa platesc o taxa si tot asa
Oare se mai poate face ceva ??? spuneti-mi va rog cate cazuri de recuperare de investitii ati gasit sau rezolvat”

Postat in data: 28 mart., 2023

Cum pot obtine banii depusi la Clair Capital?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua! Am depus 1740 de euro la Clair Capitalsi nu am obtinut nimic din castig si nici nu putem scoate banii nostrii depusi. Va rog frumos sa ne dati un raspuns cum putem obtine banii nostrii inapoi.”

Postat in data: 07 mart., 2023

Ce stiti despre „Clair Capital”, sunt pusi pe fraude sau e firma corecta?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua, va rog sa imi dati ceva informatii daca cunoasteti, …ce stiti despre „Clair Capital” sunt pusi pe fraude sau e cat de cat corecta firma ?”

Postat in data: 14 feb., 2023

Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii Clair Capital – merricksinvest.cc?
clair capital merricksinvest teapa

„Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii clair capital?”

Postat in data: 11 feb., 2023

Nu pot sa retrag banii investiti in criptomonede, sunt blocati in Blockchain. Ce trebuie sa fac?
lion trust platforma

Bună ziua am investit pe platforma de tranzacționare se numește trust trade care
face parte din Lion investment group nu are aplicație pentru tranzacționare este pe web (web trader).

toate bune și frumoase am făcut un profit frumos și am retras 10.000 $ după aceea am fost sunat de la Blockchain com că bani au fost blocați la ei și eu trebuie sa depun 15% din suma pe care am retras .Ce trebuie să fac ?
Vă mulțumesc

Postat in data: 01 feb., 2023

Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia, UK! Cum pot sa-mi recuperez banii?
fivoro bitcoin teapa

„Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia(UK). In momentul cand am cerut sa nu se mai faca traduri pentru ca doresc sa scot banii de pe platforma, acestia refuza sa imi faca transferul. Contul in care am transferat banii incepe cu PL presupun ca este Polonia. Ce as putea face sa imi recuperez banii? Contul mai exista si banii pe platforma dar refuza sa imi transfere banii.”

Postat in data: 13 dec., 2022

Cum verific o platforma de investitii in criptomonede daca este de incredere?
Firme neautorizate de ASF

„Cum pot sa verific daca este sigur un site pentru investitii in bitcoin si alte criptomonede, sa nu-mi pierd banii?”

Postat in data: 13 dec., 2022

De ce nu pot sa fac o plata din aplicatia bancara catre platforma de criptomonede Binance?
binance bitcoin criptomonede

Buna ziua, incerc sa trimit o suma de 4000 usd din Raiffeisen in Binance, si pe applicatia din raiffeisen primesc o erroare, am sunat la cal center si nu au nici o idee despre ce e vb, iar pe e-mail e dezastru, le-am scris dupa care mi-au raspuns ca ne pare rau ca nu va putem ajuta doamna moldovan. nu am idee cine e doamna respectiva.
ma rog eroarea care imi apare in aplicatie spune plata a fost rejectata deoarece tranzactia nu indeplineste conditiile de eligibibilitate care tin de administrarea riscului. stiti ceva de asa ceva?
Multumesc anticipat

Postat in data: 30 nov., 2022

Libra Bank mi-a blocat retragerea banilor de pe platforma crypto Binance. Ce pot sa fac?

Buna ziua d-ule Vasile Coman,

Am regasit pe pagine de net datele dvs de contact , si am inteles ca in oarecare masura reusiti sa remediati anumite situatii mai delicate cu anumite banci , sper pe aceasta cale sa ma puteti ajuta si pe mine,
Situatia mea e una cu care probabil v-ati confruntat dar pe care eu nu stiu cum sa o solutionez …

Am deschis un cont LibraBank pentru ca dupa discutia cu angajatii bancii am inteles ca Banca este una friendly cu tot ceea ce priveste tranzactiile de tip ETF, actiuni , crypto doar cu anumite limite de depuneri / retrageri de 50.000 ron / luna ,

Prin intermediul contului bancar in Decembrie 2021 am facut anumite depuneri de bani catre platforma BINANCE pe care cu siguranta o cunoasteti si nu au fost probleme de nici un fel , acum cand am incercat sa retrag o suma modica de bani din aceeasi platforma , mai exact de 569.01 USD , Banca imi vine cu o solicitare a unor informatii suplimentare privind aceasta tranzactie. (va atasez si email-ul primit de la d-lor).

Am raspuns imediat anexand ceea ce am reusit sa scot de pe platforma si anume un Extras a tuturor tranzactiilor mele efectuate , sincer nu stiu ce alte acte si informatii suplimentare as putea oferi …

Imi mai si pun presiune cu termenul de 3 zile in care trebuie sa trimit acest acte , in caz contrar suma se va intoarce catre destinatar, adica Binance , suma care daca o fac nu imi va ajunge niciodata inapoi in contul Binance ,a cestia avand o politica foarte clara in vederea depunerii sumelor de bani dintr-un cont bancar trebuiind urmati anumiti pasi cu exactitate , o retrimitere a sumei inapoi catre Binance ar duce la pierderea acestor fonduri.

La tentativele mele sa iau legatura direct cu banca , m-am trezit la serviciul de CALL CENTER cu angajati care nu au stiu ce sa imi raspunda, decat ca voi primi raspuns pe mail de la aceeasi angajati care mi-au solita taceste informatii …

Va rog si sper sa reusiti sa ma ajutati cu un sfat in acest sens,
poate Dvs stiti ce acte mi se cer, de unde le pot extrage … si cei de la Binance avand milioane de utilizatori nu cred ca imi pot elibera anumite acte doveditoare cu eventuale semnaturi si stampile de la ei …

Postat in data: 19 nov., 2022

Am luat teapa cu o investitie in bitcoini BTC la Uppertrade. Pot sa recuperez banii de la Blockchain?
blockchain teapa

Am investit peste 1700 de dolari la Uppertrade din uk, care a fost inchis din nu stiu ce probleme. Dupa multe plati aiurea, cerute de brokerul cu care lucram, am refuzat sa mai fac vreo plata catre ei si miau blocat contul.

Contul meu a ajuns la Blockchain.com. Ei miau cerut lichiditati 10 % din valoarea fondului meu, dar nu sunt dispus sa fac
aceasta plata pina nu primesc niste raspunsuri, sa imi dati niste indrumari ce si cum sa fac.
multumesc, astept raspuns.

Postat in data: 18 mart., 2022