Unde pot reclama banca Unicredit, care nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit?

Am facut lunar platile ratelor unui credit de nevoi personale prin trasfer bancar.

Timp de 3 luni Unicredit mi-a returnat plata facuta si apoi m-a incris in Biroul de credit cu restanta. Creditul l-am achitat
ulterior integral si inainte de termen.

Ma chinui in zadar sa primesc o analiza a acestei situatii si sa primesc rectificare. Am dovada platilor, extrasul de la banca mea cu platile facute, l-am trimis de 3 ori bancii si mi se raspunde in afara subiectului.

Unde pot reclama banca pentru obtinerea unui raspuns ? Va multumesc

Dat fiind ca Unicredit v-a raportat la Biroul de Credit, desi le-ati trimis dovada platilor pentru rata la credit, iar banca a refuzat sa faca rectificarile in Biroul de Credit si nu v-a oferit explicatiile necesare, solutia este sa trimiteti o reclamatie la ANPC, pe site-ul www.anpc.ro, la acest link.

Impreuna cu reclamatia la ANPC trimiteti si raspunsul Unicredit la solicitarea dumneavoastra de stergere din Biroul de Credit, precum si dovada platilor aferente ratei la credit.

Va rog sa reveniti la mine cand primiti raspunsul de la ANPC, pentru a va ajuta sa rezolvati problema.

5 + = 13