Etichete: poprire conturi

Se poate face poprire pe tot salariul? Chiar daca am poprire de la mai multe banci?

Buna seara, am si eu o intrebare: se poate face poprire pe tot salariul? Chiar daca am poprire de la mai multe banci? Din cate am citit nu se poate, decat pe 1/3 sau 1/2 din salar. Unde sa ma interesez? Daca merg la banca se poate rezolva ceva? mentionez ca mi s-a retras tot salatiul de pe card! am nevoie de raspuns urgent! multumesc

Postat in data: 12 mart., 2015

In ce baza/lege, banca vireaza banii dintr-un cont de salariu catre fisc/ANAF, fara sa ma anunte ca mi s-a pus poprire pe conturi?

Buna seara!
In ce baza/lege, banca vireaza banii dintr-un cont de salariu catre fisc/ ANAF, fara a mi se aduce la cunostinta daca am la un moment dat pusa poprire pe conturi? Exista vreun articol ceva.. undeva?
Multumesc!

Postat in data: 28 nov., 2014

Este normal ca cei de la firma de recuperare creante EOS sa-mi puna poprire pe toate conturile mele si ale sotiei mele si alocatia copiilor?

Postat in data: 30 mai, 2014