Etichete: recuperez

Pot sa recuperez banii din Coinbase la un bancomat Bitcoin?
Matrollo inselatorie

„Buna ziua. Cazul meu seamana puțin cu cel al d-lui cu Gap Invest și Coinbase. Eu doar am trimis banii pt investiții dar a doua zi am căutat despre firma și am descoperit că sunt firme scam . Nu am
vrut sa facă nici o tranzactie și am vrut sa mă retrag. M-au ametit in fel și chip să fac alt cont la alta banca sa primesc banii, că pe revolut de unde ii trimisesem se percep taxe , tot felul de chestii
care au început să nu se lege .

Apoi voiau date legate de cardul bancar de unde am trimis banii in revolut că sa sincronizeze nu știu
ce cod de client cu ce au ei …nu am mai răspuns . Acum primesc un apel de la cineva care spune că este de la DNSC și că i-ar fi prins pe cei de la Gap și că banii sunt băgați în Coinbase iar eu că
sa pot sa ii recuperez trebuie sa caut un bancomat Bitcoin în alt oraș căci la noi aici nu avem, și sa merg acolo sa ii scot .

Cum pot verifica și care ar fi procedura in cazul acesta ? Mi s-a părut dubioasa puțin și acesta poveste. De ce ar trebui sa mă mai feresc…menționez că a mai spus că voi avea nevoie de buletin acolo
deși nu prea înțeleg de ce. Dacă mă puteți ajuta sa înțeleg mai bine toată această nebunie va rog…” Mulțumesc!

Postat in data: 09 mart., 2024

Un broker de la Ufina mi-a furat banii din cont cu aplicatia Anydesk. Mai am vreo sansa sa-i recuperez?
anydesk frauda

„Bună seara…aceeași înșelătorie am pățit și eu…unui broker Ufina i-am dat acces la telefon prin aplicatia anydesk si mai mult …..mi-au transferat din BT pay si creditul meu de nevoi personale ce mi-a fost aprobat de la banca de 10 mii de euro ce urma sa platesc sa iau un teren..bineinteles ca am fost la politie…suma investita asta e dacă o pierd..mi-am asumat…..dar mi-au furat banii mei din cont prin transfer în alt cont de BT asta e prea mult. Oare mai am vreo șansă să îi recuperez? Ar ajuta un avocat?”

Postat in data: 19 ian., 2024

Pot sa recuperez un imprumut facut online pe numele meu de alta persoana?
frauda credit online

„Aș dori să știu dacă mai pot să-mi recuperez un împrumut de 52000 Ron , făcut online la BCR , de către o persoană care mi-a arătat i platforma pe care era o sumă mult mai mare și mi-a zis ca mă ajută să fac acest împrumut , pt a putea retrage suma de pe acea platformă .am făcut acest lucru iar în contul meu nu a mai intrat nicio sumă !

Am vazut ca bani au fost transferați prin moonpey , către pers fizice, revolut și alte companii .
Am depus petiție on-line, am trimis către bancă , iar banca mi-a trimis e-mail ca nu a putut recupera nimic
Am depus și plângere la poliție ! Problema este ca eu mai am credite și când am fost la bancă sa mai
fac încă un credit , banca nu mi-a dat mai mult de 12000 , iar on-line mi-a dat 52000 ! Mă puteți ajuta?”

Postat in data: 17 dec., 2023

Am luat teapa cu tranzactii forex in contul de broker orion-innovationmarkets. Pot sa-mi recuperez banii?

„Buna ziua dl.Vasile Coman ,am primit o teapa cu gesteonatea contului pentru tranzacti forex ,am inntrodus 6k eur convertiti in btc si am trimis la adresa care o aveam in contul de broker https://orion-innovationmarkets.online/signin ,si acum imi cere 1500 eu pentru finalizarea tranzactiei ,ce spuneti se mai pot recupera bani ?Multumesc !”

Postat in data: 25 aug., 2023

Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia, UK! Cum pot sa-mi recuperez banii?
fivoro bitcoin teapa

„Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia(UK). In momentul cand am cerut sa nu se mai faca traduri pentru ca doresc sa scot banii de pe platforma, acestia refuza sa imi faca transferul. Contul in care am transferat banii incepe cu PL presupun ca este Polonia. Ce as putea face sa imi recuperez banii? Contul mai exista si banii pe platforma dar refuza sa imi transfere banii.”

Postat in data: 13 dec., 2022

Cum imi recuperez banii din poprire?

Buna ziua. Am si eu situatia urmatoare: am avut cateva dari la stat de care am uitat complet, m-am trezit la un moment dat cu poprire pe cont pe sumele care imi aratau ca trebuie platite. Intre timp am platit tot dar banii de pe poprire nu i-am mai vazut.

Anaf ul zice ca banca trebuia sa-I deblocheze iar banca zice ca au ridicat poprirea si Anaf ul trebuie sa restituie si tot asa. Deja am fost la fiecare de cateva ori dar tot ma trimit de la unul la altul. Unde sunt banii? In aer?
Va rog daca puteti ajuta cu un sfat

Postat in data: 20 nov., 2022

Am luat teapa cu bitcoin prin MoonPay. Cum pot sa-mi recuperez banii?
moon pay teapa crypto bitcoin

Am luat teapa cu moonPay. Oare pot sa mai recuperez si eu bani transferați prin MoonPay?Tot asa ma pacalit cu bnb monede cripta sau ce sunt…
Cum pot recupera bani trimiși prin Moonpay și încă îmi zice ca doar o taxa mai am și primesc bani.

Postat in data: 23 oct., 2022

Cum recuperez numele de utilizator la aplicatia George BCR?
problema george bcr

Cum pot recupera cod utilizator la aplicatia BCR?

Postat in data: 21 sept., 2022

Am luat teapa cu o investitie in bitcoini BTC la Uppertrade. Pot sa recuperez banii de la Blockchain?
blockchain teapa

Am investit peste 1700 de dolari la Uppertrade din uk, care a fost inchis din nu stiu ce probleme. Dupa multe plati aiurea, cerute de brokerul cu care lucram, am refuzat sa mai fac vreo plata catre ei si miau blocat contul.

Contul meu a ajuns la Blockchain.com. Ei miau cerut lichiditati 10 % din valoarea fondului meu, dar nu sunt dispus sa fac
aceasta plata pina nu primesc niste raspunsuri, sa imi dati niste indrumari ce si cum sa fac.
multumesc, astept raspuns.

Postat in data: 18 mart., 2022

Cum pot sa-mi recuperez alocatia copilului retinuta de banca?
poprire brd

Avand un credit neperformant, exigibil in prezent si in curs de executare si neridicand alocatia copilului din contul curent din anul 2014, am solicitat in luna februarie ridicarea acesteia la BRD.

Am putut ridica doar o treime din aceasta, suma de 7.800 lei fiind retinuta de catre Banca in timp pentru rate, dobanzi, comisioane de credit sau de cont curent.

Desi am facut numeroase reveniri catre Banca, solicitare la CSALB, nu s-a mai primit niciun raspuns de la Banca. CSALB nu mai raspunde iar ANPC are un termen de 45 zile de raspuns…

Ce pot face pentru a intra in posesia sumelor incasate cu titlu de alocatie copil, tinand cont ca alocatia este un drept inalienabil al copilui si conform Art.729 din Codul de Procedura Civila aceasta nu poate fi retinuta pentru niciun fel de datorii?

Multumesc anticipat pentru raspuns

Postat in data: 08 mart., 2022

Cum recuperez parola la aplicatia CEC Bank Mobile Banking?
cec-bank-mobile-banking

AM PE TELEFON APLICATIA CEC BANK.Tastez codul PIN,SI MA INTREABA DACA AM UITAT COD PIN.AJUTATI-MA SA RECUPEREZ COD PIN PE ACEASTA APLICATIE. MULTUMESC.TELEFONIC NU PRIMESC LEGATURA CU VREUN OPERATOR!

Postat in data: 03 ian., 2022

Cum pot recupera parola aplicatiei eToken BCR?
etoken bcr

Buna seara! Am uitat parola etoken și nu stiu cum o pot recupera.

Postat in data: 21 oct., 2021

Cum pot sa recuperez parola etoken BCR?
george-aplicatie-amprenta-logare

Buna seara ,astăzi am încercat sa îmi fac plata cu telefonul din aplicația george și mi-au cerut parola de la etoken si atunci mi-am dat seama că am uitat-o. cum as putea să o recuperez ?

Postat in data: 11 sept., 2021

Cum pot sa recuperez banii opriti de banca de doua ori, pentru o poprire?

In luna octombrie mi-a oprit poprire pe salariu de doua ori: atat banca cat si firma unde lucrez. Le-am dus celor de la banca actele doveditoare (adeverinte de la firma, precum ca imi opreste ei si de la executor sa nu-mi mai blocheze cardul).
Pe data de 24 noiembrie am dus actele la banca fiind inregistrata doar adeverinta de la executor. Dupa mai multe incercari telefonice de recuperare a sumei oprite de banca aflu ca nu mi-a fost inregistrata adeverinta de la firma. Le-am dus din nou adeverinta de la firma. Va rog cu tot respectul sa-mi spuneti ce sa fac ca sa pot sa recuperez suma oprita de banca (sunt singurul salariat si suntem 4 persoane care depindem de salariul acesta). Salariul lunii octombrie 1110. Poprire firma 366 rest 744. Poprire banca 240.
Va multumesc din suflet .

Postat in data: 27 feb., 2017